15 березня 2021 року відбулась робоча зустріч між представниками Бахмацької комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» та начальником Бахмацької РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області Горбач Анною.

Метою зустрічі було  роз’яснення повноважень уповноважених органів з питань пробації та подальшої співпраці за напрямом пенітенціарної пробації та  забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі та звільнених від відбування покарання з випробуванням.

Соціальна адаптація осіб, звільнених від відбування покарання, є одним із важливих напрямів не тільки профілактики вчинення нових злочинів цією категорією осіб, а й профілактики злочинності в цілому.  Для засуджених, адаптація до життя на волі в сучасних умовах може бути досить складною. З’являються такі труднощі, як: побутова невлаштованість, відсутність житла, значні складнощі у працевлаштуванні та інші проблеми у відновленні свого соціального статусу та поверненні до нормальних умов життя призводять до того, що особи, які звільнилися з установ виконання покарань, знову стають на кримінальний шлях, через що підвищується рівень рецидиву злочинів. Персонал органу пробації безпосереднбо взаємодіє з органами місцевого самоврядування, суб’єктами соціального патронажу за обраним засудженим місцем проживання і сприяє засудженим, які готуються до звільнення, у: визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення; працевлаштуванні працездатних осіб працездатного віку; влаштуванні до спеціалізованої установи для звільнених осіб, іншої установи (закладу) соціальної підтримки (догляду), закладу для бездомних осіб), закладів соціального обслуговування; наданні соціальних послуг; госпіталізації до закладів охорони здоров’я; вирішенні інших проблемних питань, тощо.

У ході зустрічі обговорено алгоритм подальшої ефективної співпраці у сфері пенітенціарної пробації, а саме здійснення соціального супроводу осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк та готуються до звільнення та організації здійснення соціально-виховної, профілактичної роботи, реалізації спільних профілактичних та інформаційних заходів із дітьми та молоддю, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

На завершення зустрічі сторони відзначили, що мобілізація зусиль у процесі організації соціального супроводу та надання соціальних послуг – є невід’ємною складовою організації якісного соціального супроводу суб’єктів пробації.

Анна ГОРБАЧ, начальник  Бахмацького РС

філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

підполковник  внутрішньої служби