Питання вирішення конфліктів мирним шляхом та пропаганда ненасильницької поведінки по відношенню до оточуючих на сьогодні є дуже актуальним та важливим у суспільстві, а особливо серед клієнтів пробації.

У зв’язку з цим 28 вересня 2021 року в приміщенні Ніжинського РС №3 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області психологом Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг», яка також являється волонтером Ніжинського РС №3, було проведено індивідуальні бесіди з клієнтами пробації на тему: «Профілактика конфлікту. Ненасильницька комунікація». Метою даного заходу було навчити осіб які перебувають на обліку Ніжинського РС №3 уникати конфлікту в житті, уміти спілкуватися, розвивати загальнолюдські чесноти, а також навчитися сприймати, аналізувати і знаходити шляхи виходу з проблемних ситуацій.

Клієнти пробації були позитивно налаштовані. В ході бесіди було визначено поняття «конфлікт», стилі поведінки у конфліктній ситуації, наголошено про позитивні шляхи виходу з конфлікту. Учасники заходу вели дискусії та мали змогу інсценувати ситуацію і розв’язати конфлікт відповідно до вказаного способу. Проведене заняття мало позитивний результат оскільки клієнти пробації отримали знання щодо уникнення та подолання конфліктних ситуацій.

Фото без опису

Риба Ю.І., фахівець Ніжинського РС №3

філії ДУ «Центр пробації»

в Чернігівській області