Реалії сьогодення вимагають від сучасної людини опанування та активного використання новітніх інформаційних технологій, бо це – зручно, корисно та вигідно. Щоб навчити безробітних цифровій грамотності, у службі зайнятості проводять тренінги з відповідної тематики.

   Цифрова грамотність – це не просто вміння користуватися ґаджетами, а ефективне та безпечне використання цих технологій у роботі та навчанні, задля професійного та особистісного розвитку і комфорту. Цифрові навички, зокрема, потрібні, щоб безперешкодно отримувати державні послуги в онлайн-форматі. Наприклад, на порталі служби зайнятості створено низку зручних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. Тому на тренінгах «Цифрова грамотність» безробітних вчать:

   - шукати роботу на сайті державної служби зайнятості, де міститься найбільша база вакансій в Україні, та за допомогою інтерактивних карт вакансій міст Чернігова, Ніжина та Прилук на онлайн-сервісі Google «Мої карти»;

   - складати та розміщувати власне резюме на сайті державної служби зайнятості;

   - створювати та користуватися персональним електронним кабінетом;

   - записуватися на прийом до фахівця структурного підрозділу служби зайнятості за допомогою «Електронної черги»;

  - реєструватися в службі зайнятості через сайт державних послуг «Дія»;

  - користуватися своїми електронними документами з мобільного застосунку «Дія» під час візитів до фахівців служби зайнятості.

   Бажаючим навчатися на тренінгах розкажуть, як користуватися безкоштовними українськими та міжнародними освітніми онлайн-платформами. Це - Освітній портал державної служби зайнятості, Платформа з навчання цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», масові онлайн-курси Prometheus, Міжнародна платформа Coursera, освітній проєкт EdEra, платформа масових відкритих інтерактивних курсів ЕdX, платформа з вивчення англійської мови LingvaSkills тощо.

   Всім, хто розмірковує про вибір майбутньої або нової професії, у службі зайнятості радять Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри. Там можна пройти комплексне профорієнтаційне тестування та діагностику «м’яких навичок». Як це зробити, також розкажуть на тренінгах «Цифрова грамотність». А ще навчать користуватися ZOOM та електронною поштою.

   У службі зайнятості переконані, у людини, яка володіє цифровою грамотністю, з’являється більше шансів на працевлаштування та кар’єрне зростання.

Фото без опису

Чернігівський обласний центр зайнятості