З 1 січня 2023 року діє оновлений Порядок обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Зміни до документу внесено Постановою Уряду від 02.12.2022 року №1350.

   Основною зміною стало внесення до переліку поважних причин, що дають право на зменшення кількості днів в розрахунковому періоді, призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

   Тобто, при розрахунку середньоденної заробітної плати для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності по вагітності та пологах за страховими випадками, які розпочалися після 01.01.2023, із розрахункового періоду виключаються календарні дні призупинення дії трудового договору. При цьому, по страхових випадках, які розпочались до 01.01.2023, такі періоди з розрахунку не виключаються. 

   Варто нагадати, що Порядком визначено виключний перелік поважних причин відсутності працівника на роботі, за яких невідпрацьовані календарні дні виключаються із розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати, а саме:

  • тимчасова непрацездатність, 
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, 
  • відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та 6-річного віку за медичним висновком, 
  • відпустка без збереження заробітної плати,
  • призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Саме останній пункт внесено до переліку зазначених причин з 1 січня 2023 року.

За інформацією Головного управління Пенсійного

фонду України в Чернігівській  області