Щодо граничних обсягів доходу, встановлених для 1-3 груп єдиного податку для фізичних осіб - підприємців протягом 2022 року

   Відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами і доповненнями (далі - Кодекс), а саме ст.291, передбачено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Тимчасове обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи - боржника за межі України

   Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що Законом України від З0 листопада 2021 року № 1914-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс)  та інших законодавчих актів України щодо тимчасового обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента - боржника за межі України.

Внесено зміни до Податкового кодексу України в частині стягнення податкового боргу

   Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що Верховною Радою України прийнято Закон України від З0 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон № 1914), більшість положень якого набрали чинності з 1 січня 2022 року.

РРО: що потрібно знати

   Не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи. 

За результатами контрольно-перевірочної роботи в минулому році до бюджетів усіх рівнів платники сплатили 46,2 млн гривень податків

   З урахуванням карантинних обмежень та мораторію на певні види перевірок, протягом 2021 року управлінням податкового аудиту проведено 1424 перевірки результати яких узгоджено, в тому числі планових перевірок - 32, позапланових перевірок - 713, фактичних перевірок – 679.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

   За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень. Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

Декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року

   З 1 січня 2022 року розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2021 року. Щорічне декларування доходів громадянами пов’язано з виконанням вимог Податкового кодексу України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

Внесено зміни до Податкового кодексу України в частині стягнення податкового боргу

   Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє про те, що Верховною Радою України прийнято Закон України від З0 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон № 1914), більшість положень якого набирають чинності з 1 січня 2022 року.

До уваги платників акцизного податку: Зміни

Закон України від 30 листопада 2021 року №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон №1914) вніс зміни в частині акцизного податку, які торкнулися кожної групи підакцизних товарів.

Щодо особливостей справляння екологічного податку за розміщення гною як відходів

При справлянні Екологічного податку за відходи платники керуються вимогами Закону України від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР «Про відходи» (далі - Закон №187). Однак цей Закон термінологічно не визначив поняття «гною», в зв'язку з чим у платників податків, які здійснюють операції з такою речовиною, виникає питання щодо наявність підстав вважати гній відходами в розумінні Податкового кодексу України (далі - Кодекс), а також питання щодо віднесення операції поводження з гноєм до таких, при яких виникає об’єкт оподаткування Екологічним податком.