Фото без опису     26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, у результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

    З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей. Від громадян приховувалась інформація про дійсні масштаби катастрофи і в найбільш постраждалих областях України, Білорусії та Росії в перші дні після аварії не здійснювались жодні заходи по захисту населення від радіації.

    У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь жителі всіх республік СРСР. Віддаючи данину пам’яті загиблим, у грудні 2016 року ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем ??пам’яті про чорнобильську катастрофу.

    Тож, сьогодні у місті Бахмачі живі квіти лягли до підніжжя пам’ятного знаку на честь ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи для вшанування тих бахмачан, хто кинувся знешкодити ядерне пекло і поклав життя…