Фото без опису     В Україні впроваджена форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

     Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками. 

     Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців. 

     Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини у своєму домі. 

     Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради здійснюються заходи з:

• пошуку кандидатів у патронатні вихователі; 

• первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі; 

• сприяння в проходженні спеціального навчання кандидатами в патронатні вихователі; 

• обстеження умов проживання сімей кандидатів у патронатні вихователі; 

• оцінки потреб дитини та її сім’ї; 

• надання соціальних послуг сім’ї дитини; 

• підготовки рекомендацій про доцільність або недоцільність повернення дитини в свою родину за результатами роботи із сім’єю. 

     Шановні жителі Бахмацької міської територіальної громади! Якщо Вас зацікавила дана інформація і Ви маєте намір стати патронатними вихователями, консультацію можна отримати за адресою: м. Бахмач, вул. В.Вернадського, буд.7 та за телефоном 04635 21378.

 

ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ ПАТРОНАТНОЇ СІМ’Ї

      Дитина-сирота або дитина, позбавленого батьківського піклування, - що може бути гірше? На жаль, на території Бахмацької територіальної громади є така категорія дітей, яким потрібна допомога. Для того, щоб стати патронатною сім’єю необхідно пройти певні етапи .

      1 етап. Проходження первинного відбору 

      Первинний відбір здійснюють соціальна установа разом зі службою у справах дітей відповідно до вимог «Порядку створення і діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017

       Рішення про проходження первинного відбору приймається на підставі аналізу документів, поданих кандидатами в патронатні вихователі, і проведеного соціальною установою разом зі службою у справах дітей обстеження умов їх проживання. 

Необхідні документи: 

1) заява; 

2) копія паспорта громадянина України; 

3) копія трудової книжки (за наявності); 

4) довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою; 

5) довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі; 

6) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 

7) письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити. 

2 етап. Проходження навчання 

      Кандидат в патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом із повнолітнім членом своєї сім’ї, який братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата в патронатні вихователі), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики. 

       За умови успішного проходження навчання кандидату в патронатні вихователі та члену його сім’ї видається довідка про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною. 

3 етап. Укладення договору про надання послуг з патронату над дитиною 

       У разі отримання рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною орган опіки та піклування протягом місяця укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною. 

4 етап. Влаштування дитини в сім'ю і укладення договору про патронат над цією дитиною 

       Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини. Рішення приймається на підставі наданих службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування. 

       Після прийняття рішення про влаштування дитини органом опіки та піклування не пізніше ніж через п’ять робочих днів із патронатним вихователем укладається договір про патронат над дитиною. 

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною 

      Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат: 

• Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку

• Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове абезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

       Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються й виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої родини. 

      Обов’язки патронатного вихователя: 

• забезпечувати надання послуг із догляду, виховання й реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров’я; 

• створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потребам та індивідуальним особливостям; 

• представляти в рамках своїх повноважень інтереси дитини у відповідних установах та організаціях; 

• взаємодіяти з працівниками служби у справах дітей, соціальної установи, здійснювати заходи, передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини; 

• співпрацювати з батьками або законними представниками дитини з метою подолання складних життєвих обставин .

         Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

        Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг » за адресою: м. Бахмач, вул. В.Вернадського, буд. 7, тел. (04635) 2 13 78.