Бахмацька міська громада

Чернігівська область, Ніжинський район

ПАТРОНАТНА СІМ’Я

     В Україні впроваджена форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

     Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками. 

     Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців. 

     Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини у своєму домі. 

     Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради здійснюються заходи з:

• пошуку кандидатів у патронатні вихователі; 

• первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі; 

• сприяння в проходженні спеціального навчання кандидатами в патронатні вихователі; 

• обстеження умов проживання сімей кандидатів у патронатні вихователі; 

• оцінки потреб дитини та її сім’ї; 

• надання соціальних послуг сім’ї дитини; 

• підготовки рекомендацій про доцільність або недоцільність повернення дитини в свою родину за результатами роботи із сім’єю. 

     Шановні жителі Бахмацької міської територіальної громади! Якщо Вас зацікавила дана інформація і Ви маєте намір стати патронатними вихователями, консультацію можна отримати за адресою: м. Бахмач, вул. В.Вернадського, буд.7 та за телефоном 04635 21378.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора