Фото без опису  В Україні можна отримати юридичні послуги безоплатно.

      Їх надає, зокрема, система безоплатної правничої допомоги (БПД).

      Система БПД має мережу точок доступу до правничої допомоги по всій Україні та надає правові консультації телефоном та онлайн.

      Надання правничих послуг гарантується Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України.

      Послуги, які надає система БПД

  • Консультації юристів з правових питань, допомога зі складенням правових документів (крім документів до суду) — надаються безоплатно усім.
  • Допомога із зверненням до суду (представництво інтересів, складення процесуальних документів) — надаються категоріям громадян, визначених у статті 14 Закону України  «Про безоплатну правничу допомогу», зокрема:

⦁        людям з інвалідністю

⦁        людям з низьким доходом

⦁        ВПО

⦁        дітям

⦁        ветеранам війни

⦁        членам сімей загиблих ветеранів, Захисників і Захисниць України

⦁        постраждали від домашнього насильства

⦁         затриманим, підозрюваним, обвинуваченим, засудженим

⦁         іншим

   Детальніше: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/pro-bezoplatnu-pravovu-dopomogu-bpd/

   Як звернутися до системи БПД: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

 

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ: ЧЕРГА СПАДКОЄМЦІВ

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ: ЧЕРГА СПАДКОЄМЦІВ

   Відповідно до чинного законодавства України, спадкування майна після смерті особи здійснюється за заповітом або за законом. Якщо за життя спадкодавця його остання воля  була нотаріально посвідчена та викладена у заповіті, право на спадщину матимуть особи, визначені у заповіті.  На випадок відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не включення заповітом усієї спадщини, спадкування здійснюється за законом, а саме ПОЧЕРГОВО.

Обмежувальний припис – коротко про основне

Обмежувальний припис – коротко про основне

Обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

ВИЗНАННЯ БАТЬКІВСТВА

ВИЗНАННЯ БАТЬКІВСТВА

Сім’я є первинним та основним осередком суспільства її складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом.  Права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану.

Про додаткову відпустку

Про додаткову відпустку

У зв’язку з воєнним станом в країні до бюро правової допомоги все частіше звертаються з питанням надання додаткової відпустки. Зачасту звернення пов’язані з тим, що на підприємствах, установах, організаціях відмовляють надати додаткову  відпустку, передбачену колективним договором, аргументуючи це тим, що під час воєнного стану додаткові відпустки не надаються.

Щодо арешту банківських рахунків

Щодо арешту банківських рахунків

З 06.05.2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану».

«Як не стати жертвою інтернет-шахраїв?»

«Як не стати жертвою інтернет-шахраїв?»

З кожним днем ми все більше заглиблюємося у цифровий світ, а велика кількість послуг та покупок поступово переходять у сферу онлайн, адже це досить зручно та просто. При цьому не слід забувати, що побільшало і випадків шахрайства в мережі Інтернет. Використання новітніх інформаційних технологій, безготівкових форм розрахунків значно полегшують життя, в тому числі в умовах воєнного стану, не тільки пересічним громадянам, але і шахраям теж. Останні вигадують все нові схеми заволодіння коштами довірливих людей.

«Порядок звільнення з військової служби військовослужбовців за наявності чоловіка або дружини з інвалідністю ІІІ групи»

«Порядок звільнення з військової служби військовослужбовців за наявності чоловіка або дружини з інвалідністю ІІІ групи»

Останнім часом фахівці системи БПД отримують все більшу кількість звернень щодо відмов у звільненні військовослужбовців, у яких дружина або чоловік є інвалідом ІІІ групи. Проте законодавство передбачає положення, що регулюють це питання.