Держпраці приймає участь у проведенні інформаційно-профілактичної кампанії під умовною назвою «Мігрант»
У відповідності до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», “Положення про Державну службу України з питань праці», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Меморандуму про співробітництво та партнерство між Державною службою України з питань праці та Державною міграційною службою України, з метою запобігання та протидії нелегальній міграції та іншим порушенням законодавства України в міграційній та трудовій сферах, на виконання Доручення Держпраці від 17.09.2024 року представники територіальних органів Держпраці приймають участь у проведенні цільових заходів під умовною назвою «Мігрант» .
В Україні проводиться чергова інформаційна кампанія «Виходь на світло!»
В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України та належного функціонування економіки.
Примусова праця та торгівля людьми : як розпізнати й уникнути
З початку воєнних дій близько 7,7 мільйона українців були змушені покинути домівки й переїхати в інші регіони України та за кордон. У зв’язку з цим для внутрішньо переміщених осіб та осіб-мігрантів зростають ризики примусової праці та потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Конвенція Міжнародної організації праці про примусову чи обов’язкову працю № 29, визначає примусову працю як будь-яку роботу чи службу, яку вимагають від якої-небудь особи під загрозою покарання і для якої ця особа не запропонувала добровільно своїх послуг.
Трудове законодавство на захисті прав неповнолітніх працівників
З приходом весни поновлюють свою роботу літні майданчики закладів громадського харчування, що стає найпоширенішим місцем підробітку студентів та учнів старших класів, багатьом з яких ще не виповнилося 18 років.