Забезпечення системного реагування на потребу дітей, які повернулися до біологічних сімей з інтернатних закладів та дітей групи ризику

   На території Бахмацької громади реалізується проєкт Громадської організації «Ліга соціальних працівників України»  та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Забезпечення системного реагування на потребу дітей, які повернулися до біологічних сімей з інтернатних закладів та дітей групи ризику».

Створення прийомних сімей

         Наближаються Новорічні та Різдвяні свята, на які з нетерпінням чекає кожен з нас. Всі бажають отримати подарунки. А діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування мріють, щоб їх огорнули любов'ю та турботою люблячі тато і мама, щоб зібралася на свята повноцінна сім'я!!!

СКАЖЕМО НАСИЛЬСТВУ – СТОП!

      Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Уроки доброти

Комунальна установа  «Центр надання соціальних послуг»  Бахмацької міської ради висловлює  щиру подяку  педагогічному та учнівському колективу, батькам учнів Бахмацького ліцею №1 за участь у благодійній акції «Уроки доброти», в ході якої  були зібрані дитячі речі та іграшки для дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Мої роки – моє багатство

       У перший день жовтня в усьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку, а в нашій державі ще й День ветерана. Це день, який дозволяє висловити глибоку пошану до представників суспільства, які закладали основу незалежної держави, є носіями кращих трудових традицій і духовних багатств.

  Прийшла осіння пора, а це означає, що почався навчальний рік

    Для дітей - це радість з присмаком суму за веселими літніми канікулами, а для батьків - клопіткий і затратний  час для того, щоб зібрати дітлашню до школи. Нажаль, не всі мають змогу повністю забезпечити потреби школяра. Тому КУ «Центр надання соціальних послуг»  з  метою забезпечення елементарних потреб дітей з сімей, які є отримувачами соціальних послуг,  оголосила акцію «До школи з радістю»,  під час якої, небайдужі громадяни надавали одяг, взуття, шкільне приладдя. Завдяки цьому десятки дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримали  необхідні речі для школи.

Прийомна сім’я від А до Я 

         Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих людей. Це викликає велику повагу і надію на те, що з часом буде подолане таке жахливе соціальне явище, як дитяча безпритульність і бездоглядність.

Створення прийомних сімей

     Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради веде напрямок роботи щодо створення прийомних сімей.

Історія розвитку та сучасний стан сімейних форм виховання в Україні

Сімейні форми виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, не є новими для України. Є відомості про те , що в XI сторіччі київські князі брали під свою опіку людей, які  потребували  соціальної допомоги, зокрема дітей-сиріт. Пізніше Ярослав Мудрий уклав перший український збірник  законів «Руська правда» (1037р.), який  містив також  і правила стосовно опіки на державному рівні.