Про недопущення переохолодження та обмороження дітей!

   Шановні батьки, приділяйте, будь ласка, більше уваги своїм дітям! Не допускайте перебування довготривалий час на вулиці дітей, особливо у період суттєвого зниження температури повітря, щоб убезпечити їх від отримання   холодової травми.   

Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

    Протягом 2023 року службою у справах дітей Бахмацької міської ради прийнято та опрацьовано 1810 заяв від законних представників дітей (батьків, опікунів, піклувальників), неповнолітніх дітей та осіб з їх числа про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Рішеннями виконавчого комітету Бахмацької міської ради відповідний статус надано 1501 дитині/особі.

Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем?

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2021 року № 893 затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя; Порядок виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та оплати послуги патронату над дитиною.

До Дня усиновлення

 З 2009 року в Україні 30 вересня щорічно відзначають свято Дня усиновлення, який запроваджено, "враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення". Указом Президента України від 28.07.2023 № 455 змінено відзначення Дня усиновлення на 17 вересня.

Указом Президента України від 28.07.2023 № 455 змінено відзначення Дня усиновлення на 17 вересня

   У нашій країні це свято було встановлено, як данина подяки і поваги людям, які не побоялися взяти дитину з дитячого будинку. В рамках боротьби з проблемою сиріт тепер щорічно 17 вересня в День усиновлення дітей вся країна вітає чоловіків і жінок, які стали батьками.

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів ?

   Діти (особа віком до 18 років), які проживали на території Бахмацької міської територіальної громади (вся територія Чернігівської області) у період з 25 лютого по 02 квітня 2022 року, або змінили місце проживання у цей період з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту мають право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів ?

   Відповідно до наказу № 309 від 22.12.2022 Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України вся територія Бахмацької міської територіальної Ніжинського району Чернігівської області віднесена до території, яка в період з 25 лютого 2022 року по 02 квітня 2022 року, була тимчасово окупована російською федерацією.

Рейди за місцем проживання дітей

   Проведення профілактичних заходів, рейдів – одна з форм роботи служби у справах дітей, метою якої є подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, запобігання сирітству, виявлення на ранній стадії сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, забезпечення захисту прав дітей, які виховуються у таких сім’ях, сприяння нормалізації соціально-психологічного клімату в родинах.

Сімейні форми виховання та догляду

   Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Огляд умов проживання дітей

          У рамках проведення щорічного огляду умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників та в прийомних сім’ях  працівниками служби у справах дітей Бахмацької міської ради спільно із фахівцями соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради та спеціалістом відділу освіти, сім’ї, молодіжної політики та спорту виконавчого комітету Бахмацької міської ради протягом тижня (26 — 30.06.2023) здійснено перевірки умов проживання 8 дітей.