Фото без описуАктуально: ніяких попереджень! Штрафи для паліїв!

 

   Щоосені повітря в нашому місті та й районі стає отруйним та небезпечним для  здоров'я і життя мешканців.

Одна з багатьох проблем, яка щоденно і щоночі заважає жителям Бахмаччини вільно дихати, – це випалювання сміття та сухої трави.

    Куди подіти опале листя, суху рослинність та  гілля? Більшість продовжує вирішувати питання традиційним методом – спалюванням, не знаючи, які наслідки це може понести за собою.

    За недотримання вимог законодавства недобросовісним бахмачанам загрожує адміністративна відповідальність.

    За випалювання сухої рослинності притягують згідно зі статтею 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

   Нагадаємо, згідно із чинним законодавством розмір штрафу для громадян становить суму від 340 до 1 360 гривень. Якщо випалювання сухої рослинності зафіксували на об’єктах природо-заповідного фонду, то розмір штрафу збільшується.

   Однак, низькі суми штрафів не спонукають населення змінити способи переробки залишків бурянів. Дуже прикро, але жодні переконливі аргументи про реальну загрозу життю людини при осінньому спалюванні сухої рослинності, не змінюють оту гнилу свідомість, що ніяк не дозволяє нам перетнути високий поріг до Європи!

   Отож штрафні санкції нехай не будуть сюрпризом для паліїв, а стануть наукою на майбутнє.

   Куди звертатися, якщо Вашим сусідам «закон не писаний», а сморід і димова завіса по всій окрузі? – На гарячу лінію Державної екологічної інспекції в Чернігівській області – (0462) 67-77-69; до відділу поліції - 102, до уповноважених виконавчим комітетом Бахмацької міської ради посадових осіб для складання протоколів  про адміністративне правопорушення за телефоном 3-12-61 та 2-13-74.