Фото без опису     27 лютого виповнилося 190 років від дня народження одного з блискучих представників когорти передвижників — художника Миколи Ге (1831—1894). Любителям живопису він відомий як автор хрестоматійних  історичних полотен, найвідомиших  картин з релігійної тематики "Тайна вечеря", "Совість", "Розп'яття", а також низки виразних портретів своїх сучасників.

     Микола Ге належав до тієї передової частини інтелігенції, яка високо несла естетичні й моральні ідеали епохи. Але він багато в чому зумів випередити час — і в творчості, і в моральних пошуках істини.

     1876 року художник разом із родиною оселився на маленькому хуторі Іванівський ( нині с.Шевченкове поблизу с.Фастовці)  Чернігівської губернії.
З цією землею Миколу Ге пов’язувало багато. По лінії матері він був українцем. Хоча й народився у Воронежі, але дитячі роки його пройшли в маєтку батька на Поділлі. Підлітком навчався у Першій Київській гімназії, потім — в університеті Св. Володимира, не закінчивши який, виїхав до Петербурга, до Академії мистецтв. Дружина Ге — Ганна Петрівна — із стародавнього українського роду Забіл.

     У цьому сакральному місці, у глухому українському хуторі, художник відродився для творчості, створив багато полотен, викладав в українських художніх школах, допомагав талановитій молоді, проживши на українській землі загалом 18 років.

     Вшанувати його пам'ять біля могили в с.Шевченкове  зібралися представники Бахмацької громади та гості. Багато цікавинок про  творчий шлях митця та слова вдячності звучали з уст Володимира Корсакова - представника громадської організації "Міжнародний  педагогічний клуб", Олександра Кондрашова – депутата Верховної Ради України першого скликання, Людмили Ємець - зберігача фондів краєзнавчого музею Ічнянської міської ради, Валентини Пушенко - виконуючої обов'язки директора комунального закладу "Бахмацьких історичний музей ім. Миколи Яременка", Альони Гусол - представника народного депутата Анатолія Гунька, Юрія Вовкогона - місцевого краєзнавства. Свою шану творчості великого митця  та подяку учасникам заходу висловили Бахмацький міський голова Павло Шимко та староста с. Фастовці Інна Карпенко.

      Українською піснею привітали всіх присутніх учасники ансамблю "Рідні наспіви " Бахмацького Будинку культури, зазначивши, що саме краса нашої української землі надихає митців на створення шедеврів.

      Смачний куліш для учасників заходу організував депутат обласної ради, директор ПСП "Пісківське" Валерій Колоша.