Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Співробітники Ніжинського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області не залишилися осторонь та в рамках акції провели просвітницький захід серед підлітків.

09 грудня 2021 року фахівець Ніжинський РС №3 спільно з представником КУ «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з учнями 10 класів Бахмацького ліцею №1 на тему: «Скажемо насильству – СТОП!». У ході зустрічі учням роз’яснено про різноманітні види насильства, причини їх виникнення та наслідки від грубої сили як для жертви, так і для правопорушника, шляхи запобігання проявам домашнього насильства, поінформовано учнів про явище торгівлі людьми як прояву сучасного рабства та причини і наслідки людської дискримінації. Особливу увагу при висвітлені теми акцентовано на випадках кримінальної та адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства.

На завершення заходу підлітки отримали роздаткові матеріали «Ні насильству!», «Людина – не товар» та контакти служб й організацій, до яких можна звернутися по допомогу в разі вчинення насильства.

Фото без опису

 

Риба Ю.І., фахівець Ніжинського РС №3

філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області