Фото без опису  За оперативними даними, на Чернігівщині станом на 2 серпня ранні зернові зібрано з площі 79,4 тис. га — 12,4% до прогнозованих обсягів. Зокрема пшениці — 62,9 тис. га (37,1% до прогнозу), ячменю — 15,4 тис. га (77% до прогнозованих обсягів) та гороху — 1,1 тис. га (26,2% до прогнозу).

   Нині в області намолочено понад 300 тис. тонн зерна (на 200 тис. тонн менше тогорічного показника). Рівень урожайності становить 38 ц/га, що на 10 ц/га менше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

   Також аграрії зібрали ріпак з площі 22,1 тис. га — 57,3% до прогнозованих обсягів. Намолочено 59,2 тис. тонн. Це на 18 тис. тонн менше до минулорічних обсягів у даному періоді. Рівень урожайності — 26,8 ц/га.

   Нагадаємо, цьогоріч валовий збір зернових очікується на рівні 4,1 млн тонн. Причини зменшення врожаю — об’єктивні, адже, через тимчасову окупацію області та потребу у розмінуванні значних територій, не вдалося засіяти багато полів, особливо у прикордонні. Мали вплив і коливання цін на пально-мастильні матеріали та логістичні моменти. Сам же початок жнив уповільнили несприятливі погодні умови.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації
Фото — ілюстративне