Стартувала нова державна програма підтримки фермерських господарств та сільгоспвиробників
Агровиробники, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь, або які утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати безповоротну фінансову допомогу.
Так, бюджетна субсидія у розмірі 3100 гривень виплачуватиметься за один гектар оброблюваних земель сільськогосподарського призначення, але не більше 372 тисяч гривень для одного отримувача. На кожну корову, яка перебуває у власності, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, передбачена спеціальна бюджетна дотація — 5300 гривень. При цьому також наявне обмеження — 530 тисяч.
Скористатися одним із визначених напрямів можна лише один раз.
Відповідні заявки приймаються до 15 листопада поточного року.
Звертаємо увагу, що заявка подається через особистий електронний кабінет Державного аграрного реєстру, де попередньо виробники сільгосппродукції мають зареєструватися. Після реєстрації вся ключова інформація (приміром, про господарську діяльність, земельний банк, поголів’я тварин та інша) автоматично підтягується.
Сільгоспвиробник, який відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, у разі потреби додати скан-копії документів і підписати заявку власним кваліфікованим електронним підписом. Процес обробки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті Державного аграрного реєстру в режимі реального часу.
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня поточного року № 918.
Проєкт фінансується за підтримки Європейського Союзу.
Довідково. Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги ЄС. Мета — ефективний і прозорий розподіл та адміністрування всіх видів підтримки для українських аграріїв, що надається в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.
За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації