Реалізація та зберігання харчових продуктів в умовах відключення електроенергії
Щоб допомогти енергетикам тримати баланс в енергосистемі, пошкодженій ворожими обстрілами, запровадили віялові стабілізаційні відключення електроенергії. Світло вимикають згідно графіка або у випадку аварійних відключень, аби уникнути можливих аварій в енергосистемі, яка потерпіла від російських обстрілів.
В зв’язку з ситуацією що склалася, оператори ринку харчових продуктів опинилися в складних умовах. Відключення електроенергії негативно впливає на будь який процес під час виготовлення, зберігання та реалізації харчових продуктів.
За таких умов скорочуються терміни придатності харчового продукту, а також змінюється його якість та безпечність.
Відповідно до вимог пункту 1 статті 20 Закону України «Про основні принципи і вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють.
Згідно з вимогами пункту 2 розділу ІV статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператор ринку харчових продуктів зобов’язаний розробити, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю в критичних точках (НАССР) задля здійснення контролю в критичних точках, у тому числі розроблення та виконання операційних процедур на випадок відключення систем електропостачання.
Згідно з вимогами пункту 4 розділу ІV статті 20 цього ж Закону, оператор ринку, що здійснює роздрібну торгівлю або розповсюдження харчових продуктів, у межах своєї діяльності ініціює процедури вилучення з обігу продуктів, що не відповідають параметрам безпечності.
Бахмацьке управління ГУ Держпродспоживслужби в
Чернігівській області