Фото без опису Бажаю здоровʼя, шановні українці!

   Підсумки цього насиченого дня.

   Ставка. Нове виїзне засідання Ставки – перше було в Дніпрі, тепер – у Чернігові.

   Ключові безпекові питання на передовій, у північних регіонах та на кордоні.

   Доповіли командувачі напрямків. Цього разу генерали Сирський і Тарнавський доповідали по захищеному звʼязку, а не особисто, із найгарячіших ділянок фронту.

   Ситуація в Бахмуті, Авдіївці, Марʼїнці та на всій Донеччині. Білогорівка та вся Луганщина.

   Головком і керівник ГУР МО, голова Державної прикордонної служби, представники Міністерства оборони.

   Повноцінне засідання. Повноцінна координація. Повноцінна підготовка наших активних дій заради звільнення українських земель.

   У Чернігівській області сьогодні від ранку було багато різних заходів, переговорів.

   Одна з найважчих емоційно поїздок.

   Відвідали Ягідне – звичайне невеличке село нашої Чернігівщини, яке російські звірі перетворили минулого року на один із найбільших світових прикладів знущання з людей.

   Російські солдати зробили в школі в Ягідному командний пункт, а у підвал школи загнали всіх жителів села. Просто як живий щит.

  З третього до 30 березня минулого року у підвалі цієї школи окупанти утримували понад три сотні людей... Звичайна сільська школа, підвал – менш як двісті метрів.

   Люди старшого віку й зовсім малі діти, жінки й чоловіки... Найстаршій жінці було 93 роки, наймолодшій дитині – менш як півроку.

  Ось цей підвал, цей концентраційний табір у Ягідному, як і всі інші злочини Росії проти людей і людяності, ніколи державі-злу не пробачимо. І не лише ми.

   У Кремля не вийде прикритися кріслом у Радбезі ООН, газовими трубами чи будь-чим іще. Законна й справедлива відповідальність за кожен скоєний на українській землі російський злочин неодмінно буде. У трибуналі, у Міжнародному кримінальному суді, в українських судах.

   Я дякую гостям України, які зі мною відвідали Чернігівщину, які побачили цю концентрацію російського зла в нашому Ягідному. Дякую віце-канцлеру Німеччини Роберту Габеку й Генсеку Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич. Дякую й за переговори – змістовні, правильні.

   Дякую гендиректору ЮНЕСКО Одрі Азулє за її увагу до України, за сьогоднішні зустрічі в Україні. Готуємо для історичного центру Чернігова статус Світової спадщини ЮНЕСКО. Такий самий статус, який нещодавно здобуто для історичного центру нашої Одеси.

   Як і завжди, особливою честю було відвідати наших воїнів у шпиталі, які відновлюються після бойових поранень. Подякувати за все, що вони роблять для України, подякувати їм за віру в Україну, яку наші люди захищають, ризикуючи найціннішим – своїм життям.

Вручив Чернігову відзнаку міста-героя, міста героїв. Чернігів бачив різних окупантів, різне зло... Захиститися від цього російського зла – чи не найважливіше в нашій історії.

Нагородив наших воїнів, які відзначились у захисті держави.

   І дуже важливо – подякував усім, хто забезпечує відбудову нашої Чернігівщини. Усе, що ворог зруйнував, ми відновимо.

   Україна ніколи не буде країною руїн, хоч би як про це мріяли в Кремлі. Їхні мрії не збуваються.

   Вже тут, у Києві, після повернення зустрівся з делегацією американських конгресменів.

   Подякував за незмінно потужну допомогу Америки – усіх, від Президента Байдена й команди Білого дому до обох палат Конгресу та всієї системи американської сили.

   Говорили, звичайно, про активні дії України. Звичайно, про нашу спільну перемогу.

   Зустрівся і з Майком Помпео, екс-очільником Держдепу США.

   Дякую всім, хто допомагає нам захищати свободу! Дякую сьогодні особливо Данії та Норвегії за ініціативу урядів щодо передачі нашим воїнам додаткової партії артилерійських снарядів. Це дуже вчасно й корисно.

   Щодня стаємо міцнішими. Щодня наближаємо день, коли держава-терорист відповідатиме.

   Слава всім, хто зараз у бою заради України! Вічна й світла памʼять усім, хто віддав своє життя за Україну!

   Слава Україні!

Офіційне інтернет-представництво Президента України