Досить часто в громадян виникають труднощі щодо зняття з реєстрації у власному будинку чи квартирі особи, яка в ній зареєстрована, але не проживає протягом певного часу та не погоджується чи не зацікавлена у знятті з реєстрації.
   Кількість зареєстрованих осіб у житловому приміщенні впливає на умови проживання в ньому:

   на право отримувати житлові субсидії;

   на оплату комунальних послуг та послуг з утримання будинку. Для отримання певних соціальних переваг власники житла були вимушені раніше звертатися до суду для урегулювання даного питання. Але з набранням чинності Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 05.11.2021 № 1871-IX у вищезазначеному питанні відбулися зміни.

   Відтепер власник приватного житла має право «виписати жильців» самостійно без їх згоди та без суду. Для цього потрібно звернутися до відділу Центр надання адміністративних послуг Бахмацької міської ради у 3 кабінет:
- із заявою про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;

  - документом, що посвідчує особу (у разі особистого звернення);

документом, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання особи (осіб), що знімається.

   Заява може бути подана лише повнолітньою особою.

    При знятті із задекларованого/зареєстрованого місця проживання більше однієї особи разом із заявою власник житла подає документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи.
   Також передбачено нюанс щодо «виписки» дітей. Якщо власник подає заяву про зняття з реєстрації батьків дитини (або одного з них), дитина також підлягає зняттю з реєстрації. Однак власник не може виписати з житла власних дітей, що цілком зрозуміло.

   Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи за заявою співвласника житла здійснюється за згодою іншого співвласника житла, яка надається особисто або через представника та підтверджується підписом такого співвласника або його представника у заяві.
Потрібно звернути увагу, що «виписати» одного із співвласників житла без його згоди неможливо.

    Більш детальні роз’яснення Вам нададуть наші спеціалісти за адресою: м. Бахмач, вул. Соборності, 42, кабінет № 3,  Центр надання адміністративних послуг.