Фото без опису Через бажання зберегти важливі документи в ідеальному стані, запобігти їх намоканню, вигорянню чи пошкодженню, люди часто їх ламінують.
   Законодавчої заборони на ламінування документів в Україні НЕМАЄ.
   Однак законодавство зобов’язує державні структури, нотаріусів та організації працювати виключно з оригіналами документів. Коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність.
   Наприклад, Закон зобов’язує нотаріуса працювати з оригіналами документів, а наявність такої плівки-ламінації не дає можливості встановити оригінальність документу.
   Такі документи вважаються пошкодженими, та не можуть бути прийняті в роботу для вчинення нотаріальних дій.
   Експертизу справжності ламінованого документа провести неможливо.
   При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть мати питання до ламінованих документів і вимагати подання замість них оригіналу.
   На ламінованому документі не можна:

  • поставити штамп апостилю;
  • поставити необхідні відмітки, якщо є така необхідність;
  • зробити виправлення;
  • внести зміни та доповнення;

   Наприклад, Апостиль ставиться на свідоцтвах про народження та шлюб, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. На ламінованому документі неможливо поставити цей штамп чи інші важливі відмітки.
   Нотаріус приймає в роботу лише ті заламіновані документи, ламінування яких прямо передбачено чинним законодавством (посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію ТЗ; пенсійне посвідчення; диплом про отримання освіти).
   Обмеження також не стосується документів, які відразу виготовлені з полімеру: паспорт ID-картка; пенсійне посвідчення; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія та ін).
   ВИСНОВОК: не варто ламінувати важливі офіційні документи! Можна покласти документ у файл. На відміну від ламінованого такий документ дуже легко можна буде звільнити від плівки без пошкоджень і пред'явити в якості ОРИГІНАЛУ!
   Судові Приклади наслідків ламінаціїї тут:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/104858055
https://reyestr.court.gov.ua/Review/101823163