Фото без описуНагадуємо, що з 01.12.2021 року при реєстрації або ж знятті з реєстрації місця проживання відповідний штамп до паспорта громадянина України не вноситься. Це передбачено Законом України № 1871-ІХ від 05.11.2021 року «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні». Єдиним джерелом інформації про місце проживання особи відповідно до цього Закону став електронний реєстр територіальної громади, дані з якого входять до Єдиного державного демографічного реєстру. Ось чому орієнтуватися на відмітку у паспорті, яка зроблена до 01.12.2021 року, не можна.

   При прийомі документів необхідно мати витяг із реєстру територіальної громади - документ у паперовій або електронній формі, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей на дату та час формування витягу. 

   Цей витяг можна отримати особисто з поданням заяви в паперовій формі через центр надання адміністративних послуг, або замовити в електронній формі у Дії. Обидва варіанти мають однакову юридичну силу. Кожен витяг містить унікальний номер та QR-код, який формується автоматично.