Незабаром, 14 березня, стартує реєстрація для участі в основній сесії національного мультипредметного тесту (НМТ). Вона триватиме до 11 квітня включно. Упродовж декількох днів, до 15 квітня, можна буде внести зміни в персональному кабінеті. Передбачена й додаткова сесія (реєстрація – 10-15 травня), участь у якій зможуть взяти ті особи, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної.

   Тож уже зараз можна підготувати сканкопії чи фотокопії документів, які потрібно буде завантажити в персональному кабінеті, зокрема паспортного документа та довідки з місця навчання або свідоцтва про повну загальну середню освіту для випускників минулих років. Другий рік поспіль потрібно надавати і реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі відсутності – документ з поясненням).

   Учасникам, які цьогоріч не планують вступати до закладів вищої освіти, реєструватися не варто. Адже наразі невідомо, чи будуть результати-2024 дійсними наступного року. На цьому наголосила сьогодні під час брифінгу в ОВА директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

   Загалом, за словами спікерки, на Чернігівщині очікується близько 7,5 тисячі учасників. Тестування відбуватиметься у тимчасових екзаменаційних центрах – спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях визначених закладів освіти на територіях 11 населених пунктів області. Цього року НМТ мають провести в укриттях.

«Безпека дітей – на першому місці. По-друге, неперервність процесу: не буде тих моментів, що змусять перенести сесію, – учасники один раз приїдуть, підготуються, переживуть певний стрес (а ми пам’ятаємо, що це переживання). Тому зараз ведеться робота зі створення близько 20 тимчасових екзаменаційних центрів в закладах освіти. Днями цей перелік буде затверджено, після чого перейдемо до безпосереднього їх облаштування для забезпечення всіх необхідних умов», – розповів начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

   Про дату, час і місце проведення НМТ зареєстровані учасники основних сесій дізнаються з 8 травня, отримавши запрошення у персональні кабінети. Така інформація для учасників додаткових сесій буде доступною з 8 липня.

   Тестування відбудеться у період з 14 травня до 19 липня. Тоді ж триватиме і вступна кампанія (єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) та єдиний вступний іспит (ЄВІ)).

«Ми не говоримо, в які дні ці тестування відбуваються, ми не оголошуємо місце проведення. Просимо і самих учасників не розголошувати інформацію, адже від цього залежить і їхня безпека, і організаторів процесу», – зауважила Світлана Сакаєва. Вона звернула увагу на ще одну особливість – формат проведення: змінено кількість предметів (три – обов’язкові) і тривалість тестування.

   Так, виконання сертифікаційної роботи триватиме 240 хв (було 180) в один день – двома блоками по 120 хв з перервою 20 хв: І блок – українська мова та математика, ІІ блок – історія України та один предмет на вибір (іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), українська література, біологія, географія, фізика та хімія). В межах блоку учасник тестування може самостійно розподіляти час між предметами. Повертатися до завдань з попереднього блоку – не можна.

   Серед заборон – користування будь-якими гаджетами та паперовими посібниками, калькуляторами. Під час допуску учасників до аудиторії застосовуватимуть металошукач. Планується використання і вебкамер (вбудованих або зовнішніх на комп’ютері).

«Хотілося б, щоб учасники правильно зрозуміли наші кроки: результати НМТ,  ЄВІ/ ЄФВВ мають бути «чистими». Кожному – свій результат, а в того, хто знає, він повинен бути кращим», – зазначила Світлана Сакаєва.

   Щоб результати дійсно не розчарували, учасники можуть готуватися на визначених платформах.

Детальніша інформація про національний мультипредметний тест – на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації