З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка розпочинається Всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!".

   Мета ініціативи – поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях та гуманітарних штабах у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

   Організатори – Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського проєкту “Єдині”, студентських мовних омбудсменів та Асоціації мовних курсів.

   Варто зазначити, що проєкт спрямований на покращення психоемоційного стану людей, які знаходяться під щоденними ворожими обстрілами, а також на підтримку читання українськомовної літератури з метою підвищення соціальної активності та свідомості громадян, популяризації української мови, використання її у повсякденному житті. 

   За словами Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня, за час повномасштабного вторгнення було знищено понад 180 мільйонів українських книжок.

“Тож маємо об’єднатися, щоб максимально швидко відновити книжкові фонди. Нація освічених переможе!” – сказав Тарас Кремінь.

   У проєкті можуть взяти участь всі охочі, зареєструвавшись за посиланням:  https://bit.ly/3V4e5Qf.

За повідомленням Уповноваженого із захисту державної мови