20 березня 2024 року відбувся обласний вебінар для директорів закладів  загальної середньої освіти з теми «Співпраця школи і громади в умовах упровадження фінансової автономії в ЗЗСО» (з практики роботи Бахмацького ліцею № 1 Бахмацької міської ради Чернігівської області)».

   Анатолій Заліський, ректор Чернігівського ОІППО імені К. Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент, відкрив вебінар, акцентуючи увагу на партнерській взаємодії ЧОІППО імені К.Д. Ушинського з територіальними громадами області в умовах воєнного стану в Україні.

   Про виклики сьогодення щодо впровадження фінансової автономії та перспектив розвитку закладів загальної середньої освіти в територіальній громаді говорила Світлана Книга, заступник Бахмацького міського голови Чернігівської області. Світлана Володимирівна звернула увагу на те, що завдяки реформі децентралізації українські школи почали рухатися до більшої свободи й автономії, зокрема – фінансової, яку ми впроваджуємо паралельно з кадровою, організаційною та академічною. Щоб сформувати готовність керівника до взяття на себе відповідальності за впровадження цього процесу, необхідно перш за все, як показав досвід, комунікація керівництва громади та директора закладу, в якій має бути гарантована всебічна підтримка і доведена на конкретних прикладах.

   Розвиток освітнього процесу в умовах упровадження фінансової автономії презентував Олександр Комар, директор Бахмацького ліцею № 1 Бахмацької міської ради Чернігівської області. Олександр Васильович проговорив виклики та переваги впровадження фінансової автономії, участь у міжнародних проєктах.

   Особливості самостійного бухгалтерського обліку в закладах освіти територіальної громади висвітлила Світлана Мельник, начальник фінансового відділу Бахмацької міської ради Чернігівської області.

Наталія Баришовець, методист відділу координації методичної роботи та професійного розвитку керівних кадрів, звернула увагу на роль директора – менеджера освіти в системі управління новою українською школою на засадах фінансової автономії, співпрацю школи та громади в умовах упровадження фінансової автономії. Під час круглого столу «Фінансова автономія: виклики та перспективи впровадження в умовах воєнного стану в Україні» ще раз акцентували увагу на перевагах фінансово автономних ЗЗСО. Із вуст досвідчених колег-директорів (Володимира Зуба, директора Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 (ліцею № 7) Прилуцької міської ради Чернігівської області, Юрія Гриценка, директора Комунального закладу «Городнянський ліцей № 1» Городнянської міської ради Чернігівської області) почули схвальні відгуки про організацію роботи в умовах фінансової автономії ЗЗСО.

   У роботі вебінару взяли участь директори закладів загальної середньої освіти територіальних громад Чернігівської області (129 осіб).

 

Методист                                                                                      Наталія Баришовець