Учора перший набір проєкту «Відновлення», що є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», започаткованої першою леді України Оленою Зеленською, провів свою фінальну зустріч в такому форматі.

   «Дякую за можливість почути один-одного», - каже дружина ветерана російсько-української війни Світлана. – «От просто сісти і поговорити. На це ніколи не вистачає часу, сил».

   «Спокій… Можливість побути в колі своїх, а ще відкрито та зрозуміло поговорити про складне. Про те, від чого відмахуєшся, а воно все ж наздоганяє», - ділиться ветеран Сергій.

   Партнером ОВА у цій ініціативі є Благодійний фонд «Карітас Чернігів».

   Десять родин (дорослі та діти) протягом трьох місяців активно працювали над психоемоційним відновленням під пильним супроводом фахівців. Це були різні активності: бесіди, майстер-класи як в групах, так і індивідуально; як батьки і діти, так і за віком. Терапевтичний вплив мало і спілкування з природою. Зокрема цю частину програми реалізовували за сприяння або повної підтримки адміністрації парку природи «Беремицьке» та заміського комплексу «Dereville».

   «Цей набір – стартовий і дуже відповідальний. Ми по ходу змінювали програму, підлаштовуючись під реальні потреби родин. Цей досвід дуже цінний і ми обов’язково використаємо його у подальшій роботі», - зауважила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Оксана Петренко.

   Експертка проєкту, психологиня Інна Чистенко акцентує увагу на тому, що завдяки проєкту вдалося найголовніше - сформувати кістяк ком’юніті. Подальша ж мета – розбудовувати.

   «Рівень відкритості родин як всередині, так і назовні, під час першої та фінальної зустрічі дуже відрізняється. Щирість була завжди, але її треба було витягнути на поверхню. Це вдалося», - зазначає отець Юрій, що представляє БФ «Карітас Чернігів». - «Проєкт розрахований на більшу кількість учасників. На жаль, поки – десять. Та я переконаний, принцип «рівний - рівному» спрацює краще будь-яких анонсів і найближчим часом ми зберемо чисельнішу групу».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації