Виплати для вразливих категорій внутрішньо-переміщених осіб продовжено до лютого 2025 року

  • 80

Фото без опису   Наразі на Чернігівщині зареєстровано понад 68 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. У серпні для багатьох із них закінчився термін соціальної допомоги на проживання.

   Втім, для тих із них, хто перебуває у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив виплати ще на 6 місяців.

   Детальніше про це розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА Дмитрій Козлов, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА.

«Держава знайшла можливість продовжити виплати ще на шість місяців. Відповідну постанову Уряд прийняв 30 серпня поточного року. Розмір допомоги також не змінився:  3 тисячі гривень – для осіб з інвалідністю та дітей,  2 тисячі – для інших ВПО», –  повідомив спікер та акцентував, що право на допомогу отримали і сім’ї, де діти навчаються онлайн.

   Зручно, що виплати для ВПО, які вже отримували допомогу раніше, будуть продовжені автоматично, додатково нікуди звертатися не потрібно. 

   Втім, якщо ж особа має право на виплати, але з якихось технічних причин перестала їх отримувати  – їх можна поновити. У цьому випадку  необхідно звернутися до органу соціального захисту населення чи ЦНАПу.

   Також передбачено, що органи соцзахисту населення перевірятимуть чи не змінився фінансово-майновий стан осіб, яким продовжено виплати. Приміром, середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача допомоги.

   Втім, сюди не враховуються доходи:

• особи, призваної на військову службу під час мобілізації, а також особи, яка бере безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони в складі ЗСУ, інших військових формувань, утворених відповідно до закону;

• особи, яка сплачує аліменти;

• особи, яка зникла безвісти/перебуває у полоні;

• особи, яка перебуває за кордоном/депортована за межі України;

• особи, яка перебуває на тимчасово окупованих територіях.

   Окрім матеріальної допомоги, актуальним залишається питання забезпечення внутрішньо-переміщених осіб житлом з відповідним облаштуванням.

   Дмитрій Козлов зауважив, що зі збільшенням інтенсивності ворожих обстрілів на прикордонні все більше тамтешніх жителів переїжджають до місць тимчасового проживання (МТП).

«Якщо особа прийняла відповідне рішення та не має можливості самостійно знайти нове безпечне місце для життя, то необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування у своїй громаді. Там підкажуть, куди можна переїхати. Наразі в області – дев’ять місць тимчасового проживання», – каже Дмитрій Козлов.

   Серед них – як модульні містечка, так і гуртожитки деяких навчальних закладів. Є можливість вибрати зручне житло у залежності від потреб особи.

   Ще одне обговорюване на брифінгу питання – Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС).     Призначена для простішого та швидшого отримання громадянами соціальних послуг, вона функціонує в регіоні з 2022 року та наразі охоплює 17 видів державної допомоги:

   на проживання ВПО;

   на дітей, над якими встановлено опіку та піклування;

   на дітей одиноким матерям;

   при усиновленні дитини;

малозабезпеченим сім’ям;

особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

   особам, які доглядають за хворою дитиною;

   допомога у зв’язку з вагітності та пологам жінкам, звільненим у зв’язку з ліквідацією підприємства;

   допомога у зв’язку з вагітності та пологам жінкам, зареєстрованим в центрі зайнятості як безробітні;

   допомога у зв’язку з вагітності та пологам аспіранткам, докторанткам, студенткам;

   допомога у зв’язку з вагітності та пологам непрацюючим жінкам;

   допомога у зв’язку з вагітності та пологам жінкам, зареєстрованим як СПД;

   допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

   грошове забезпечення прийомним батькам та соціальна допомога дітям-сиротам;

   грошове забезпечення батькам вихователям та соціальна допомога дітям-сиротам;

   державна соціальна допомога дітям-сиротам, дітям позбавленого батьківського піклування;

   грошове забезпечення та соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

«З’явилася можливість відмовитись від значної кількості паперових документів при призначенні виплат і допомог. Та інформація, яка вже є в ЄІССС, буде підтягуватись з цієї системи. Відтак, тепер при оформленні виплат необхідно просто показати документи, що посвідчують особу. Решту інформації спеціалісти органів соціального захисту зможуть отримати через ЄІССС», – пояснив Дмитрій Козлов.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації