День спільнодії у громаді

  • 72

   Фото без опису День спільнодії у Бахмацькій громаді, присвячений маршрутам послуг з ментального здоров’я, став важливим кроком у побудові системної підтримки жителів у сфері психосоціального благополуччя. Захід мав на меті налагодити комунікацію між надавачами послуг та представити маршрути, які забезпечують доступ до необхідної підтримки.

    -Кожен має навчитися піклуватись про своє ментальне здоров'я і повинен мати можливість отримати якісну соціально-психологічну послугу. Адже, піклуючись про ментальне здоров'я, ми плекаємо нашу стійкість і здатність долати виклики, що наразі надзвичайно важливо, - зазначив у вітальному слові міський голова Павло Шимко.

   У межах заходу презентувала створену спільно з надавачами послуг брошуру «Маршрути послуг з ментального здоров’я в Бахмацькій громаді» Наталія Корень, консультантка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Пані Наталія конкретизувала, в чому сенс маршруту, як ним користуватися та наголосила, що електронна версія брошури буде доступна на офіційних ресурсах громади, що забезпечить зручність її використання для жителів.

    До формування маршруту активно долучалися представники різних сфер: медицини, освіти, культури, соціального захисту, спорту, правоохоронних органів та громадських організацій.

   - Система, яка наразі вибудовується, та посилення взаємодії між всіма надавачами послуг забезпечить належний рівень їх надання. Цінним також є розуміння важливості системної роботи з реалізації програми ментального здоров’я в громаді, і розуміння того, що кожен фахівець може до неї долучитись, – наголосила Інна Чистенко, радниця голови Чернігівської ОВА з питань ментального здоров’я, яка була присутня на зустрічі.

   До діалогу доєдналася заступник міського голови з питань гуманітарної сфери Світлана Книга. Зокрема, зазначила, що жителі громади мають знати про всю палітру сервісів та мати можливість ними користуватися.

    - Зрозуміло, що кожен може йти до сімейного лікаря та отримати послугу ментального здоровʼя. Але це лише база, яка має доповнюватись іншими можливостями. Це масштабування - важливий елемент стратегії Всеукраїнської програми ментального здоровʼя, - підкреслила пані Світлана.

    Поділилася досвідом роботи і Вікторія Іванько, голова ГО «МО» «МЕТАМОРФОЗИ», яка розповіла про роботу громадської організації з реалізації проєкту «Ми разом» у рамках Розбудова стійкої системи громадського здоровʼя USAID Ukraine - USAID Україна, що впроваджує організація Pact. Проєкт працює в Бахмацькій, Батуринській, Дмитрівській та Борзнянській громадах.

   Обговорювалися також можливості платформи «Ти як?», яка є джерелом актуальної інформації щодо послуг із ментального здоров’я. Водночас актуальна інформація зі сфери ментального здоров’я міститься і на сторінках Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.

   Захід завершився майстер-класом із виготовлення стрітенських свічок із медової вощини, який провела майстриня Ольга Семенчук. Це створило особливу атмосферу та підкреслило важливість українських традицій у зміцненні громади.

   Ініціатива реалізується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за підтримки першої леді України Олени Зеленської та Чернігівської обласної військової адміністрації, спрямовуючи зусилля на розбудову стійкої системи громадського здоров’я.

#тияк