Права жінок в Україні

  • 90

        З метою інформування жінок  в Бахмацькій громаді організовано та проведено інформаційно-просвітницьку акцію «Жінки, знайте свої права».

      Фото без опису  Акція проводиться для підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості щодо шляхів попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження та зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

         На щастя, сучасний світ руйнує стереотипи, і жінки поступово відновлюють свої права. В Україні чинне законодавство ґарантує чоловікам та жінкам рівні права та можливості. Але наскільки вони реально допомагають жінкам відчути себе рівними – питання риторичне.

         Українські жінки «програють» чоловікам як за рівнем зарплатні, так і за кількістю вищих керівних посад. Дані Державної служби статистики України щорічно показують, що заробіток жінок в Україні значно менший, ніж у чоловіків, попри те, що працюють жінки з чоловіками на ідентичних посадах.

    Жінки і чоловіки мають право на рівність у користуванні й захисті всіх прав людини й основних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, громадській чи будь-якій іншій сфері. Ці права включають, зокрема:

- право на життя; право на рівність;

- право на свободу й особисту недоторканність;

- право на рівний захист законом;

- право бути вільним від усіх форм дискримінації;

- право на справедливі і сприятливі умови праці;

- право не бути відданим на катування чи інше жорстоке, нелюдське чи принизливе поводження чи покарання.

   Кожен має право на рівний захист відповідно до закону, без дискримінації за будь-якою ознакою.

   Важливо вміти вирізняти та попереджати прояви  дискримінації та ґендерного насильство, а також допомагати  тим, хто від них потерпає. Тисячі жінок, потерпають від різноманітних проявів дискримінації та ґендерного насильства, найчастіше – у власних сім’ях та на роботі. Багато людей роками терплять це, тому що не знають своїх прав.

    За порушення законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків громадяни і посадові особи несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

         Якщо жінка чи чоловік вважають, що вони стали жертвами дискримінації за ознакою статі чи ґендерного насильства, то вони можуть звернутися зі скаргою чи заявою про порушення своїх прав до:

- Уповноваженого(ої) Верховної Ради України з прав людини;

- Спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту);

- Уповноважених осіб з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування;

- Правоохоронних органів;

- Суду.