Фото без описуЖінки за  кермом громадського транспорту – вже не дивина, а реальність. Через повномасштабне вторгнення багато чоловіків, які раніше забезпечували стабільне курсування Черніговом тролейбусів і автобусів, поповнили лави ЗСУ, що призвело до нестачі кадрів. Підготувати потрібних працівників і укомплектувати вакансії КП «Чернігівському тролейбусному управлінню» завжди допомагає служба зайнятості, залучаючи до кермування громадським транспортом не лише чоловіків, а й жінок. Наразі за сертифікатом від служби зайнятості на водійку тролейбуса вчиться Олена Омельяненко, безробітна з Чернігова.

   Навчання для неї безкоштовне, за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вчиться Олена на базі Відокремленого підрозділу КП «Київпастранс» «Навчально-курсовий комбінат». Служба зайнятості також оплачує проживання безробітної в цей період і компенсує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку.

   Під час учбового процесу, який розпочався у вересні й триватиме понад три місяці, Олена опанує теорію та отримає практичні навички. За цей час вона ознайомиться з низкою дисциплін, зокрема будовою та технічним обладнанням тролейбуса, правилами дорожнього руху, охороною праці, основами безпеки руху і правилами обслуговування пасажирів. Після закінчення навчання і успішної здачі всіх іспитів безробітну буде працевлаштовано в КП «Чернігівське тролейбусне управління».

   До речі, в групі, де навчається Олена, четверо чоловіків і п’ять жінок. Наймолодшому слухачу 22 роки, найстаршому – 66.

   «За освітою я швачка. Колись працювала за цією професією, але шити – не моє, не подобається ця робота, - розповідає безробітна. – А от кермо обожнюю. Торік за кордоном, де я тривалий час була на заробітках, навчилася керувати навантажувачем і працювала на ньому. Після повернення в Україну навесні цього року отримала водійське посвідчення і сіла за кермо автівки. Тепер підкорюю тролейбус. Розумію відповідальність, яку несе водій за пасажирів та інших учасників дорожнього руху, але страху не маю».

   Якщо ви також бажаєте здобути затребувану на ринку праці професію, за консультацією звертайтеся до будь-якого центру зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на «гарячу» лінію обласного центру зайнятості за телефоном 0(800)600548.

   Детально про можливість професійного навчання зареєстрованих безробітних за направленням служби зайнятості читайте на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/profnavch/navchbezrab

Чернігівський обласний центр зайнятості