У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-березень 2023 року надійшло 2,6 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 56 відс. більше за факт надходжень трьох місяців попереднього року (+935 млн грн).

   Найбільшу частку у загальній сумі (74,3 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 1,9 млрд грн. Порівняно з минулорічним фактом сума податку збільшилась на 811 млн гривень або на 72,3 відсотки. В умовах воєнного стану відбувся перерозподіл джерел доходів для перерахування податку – значно зросла сума і питома вага грошового забезпечення військовослужбовців.

   Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 234 млн грн (9 відс. доходів місцевих бюджетів), що майже на 42 відс. більше за минулорічний факт. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 272 млн грн (10,5 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), або на 3,5 відс. більше ніж у минулому році.

   Частка решти податків і зборів у загальній сумі становить трохи більше 6 відс.: податку на прибуток сплачено 36 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 47 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 64,5 млн грн, екологічного податку – 6 млн гривень. 

   Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери оборони, державного управління, освіти та охорони здоров’я (47,2 відс. загальної суми або 1,2 млрд грн). Також значні суми сплатили сільськогосподарські (14,8 відс. або 386 млн грн) та промислові підприємства (11,8 відс. або 307 млн грн). Від громадян надійшло 256 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (9,8 відс. загальної суми).

   Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 149 млн грн (5,7 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 90 млн грн (3,5 відс.), лісового господарства – 36 млн грн (1,4 відс.), будівництва – 20 млн грн (0,8 відс.).

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області