ВИЗНАННЯ БАТЬКІВСТВА

Сім’я є первинним та основним осередком суспільства її складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом.  Права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану.

Про додаткову відпустку

У зв’язку з воєнним станом в країні до бюро правової допомоги все частіше звертаються з питанням надання додаткової відпустки. Зачасту звернення пов’язані з тим, що на підприємствах, установах, організаціях відмовляють надати додаткову  відпустку, передбачену колективним договором, аргументуючи це тим, що під час воєнного стану додаткові відпустки не надаються.

Щодо арешту банківських рахунків

З 06.05.2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану».

«Як не стати жертвою інтернет-шахраїв?»

З кожним днем ми все більше заглиблюємося у цифровий світ, а велика кількість послуг та покупок поступово переходять у сферу онлайн, адже це досить зручно та просто. При цьому не слід забувати, що побільшало і випадків шахрайства в мережі Інтернет. Використання новітніх інформаційних технологій, безготівкових форм розрахунків значно полегшують життя, в тому числі в умовах воєнного стану, не тільки пересічним громадянам, але і шахраям теж. Останні вигадують все нові схеми заволодіння коштами довірливих людей.

«Порядок звільнення з військової служби військовослужбовців за наявності чоловіка або дружини з інвалідністю ІІІ групи»

Останнім часом фахівці системи БПД отримують все більшу кількість звернень щодо відмов у звільненні військовослужбовців, у яких дружина або чоловік є інвалідом ІІІ групи. Проте законодавство передбачає положення, що регулюють це питання.

«Порядок стягнення аліментів з безробітної особи»

   На батьків покладений обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Якщо батьки не забезпечують на достатньому рівні утримання дитини або добровільно не виконують аліментний обов’язок за договором про сплату аліментів на дитину, то передбачено примусове стягнення аліментів за рішенням суду.

Що робити якщо Ваш банківський рахунок під арештом під час воєнного стану?

У кожного з нас завжди виникає потреба у відкритті рахунків в банківській установі. Для працюючого – це отримання заробітної плати, для студента – стипендія, а для пенсіонера – пенсія, у когось – соціальна допомога тощо.  Після відкриття банківського рахунку людина отримує банківську картку для подальшого зняття з неї коштів. У випадку накладення арешту на банківський рахунок, людина не має можливості зняти кошти з картки.