Створення центрів безпеки

   Реформа децентралізації створила передумови для формування нової якості послуг, які отримують мешканці об’єднаних територіальних громад Ніжинського району. Забезпечити безпеку громадян, створити захищений комфортний життєвий простір – ключова функція держави і органів місцевого самоврядування. Тому створення в рамках секторальної децентралізації Центрів безпеки громадян в ОТГ - це вже зовсім нова якість безпекової послуги, доступної і наближеної до людини.

Ваша безпеки під час відключення електроенергії

    Внаслідок перепаду напруги після відновлення електропостачання може вийти з ладу електротехніка    Як вберегтися під час аварійних відключень електроенергії та зберегти майно      Відключайте електроприлади від мережі, використовуйте стабілізатори напруги.     Включайте прилади лише через півгодини після подачі струму. Робіть це поетапно, щоб не з’являвся різкий стрибок споживання.  Купуйте лише сертифіковані електроприлади та електротехніку тільки в ліцензованих точках продажу. Використовуйте їх відповідно до інструкції.  Контролюйте використання приладів обігріву та генераторів.  Забороняється встановлювати електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати на горючі основи (конструкції).     Не використовуйте газові плити для обігріву приміщень.  Не намагайтеся самостійно відновити електропостачання шляхом втручання в електрощитові будинків.     Використовуйте електрогенератори тільки поза межами приміщень.     Не намагайтеся розвести вогнище на балконі або у будь-якому приміщенні для обігріву.     Ставтеся з розумінням до тимчасових відключень електроенергії.     Відповідальність рятує життя!

Пожежна безпека в побуті

З настанням холодів, до Служби порятунку "101" значно більше стало надходити повідомлень про пожежі та трагічні випадки на них. Це є результатом того, що рятуючись від холоду, люди інтенсивно використовують прилади опалення, електрообігрівачі та газове обладнання й при цьому не приділяють належної уваги дотриманню протипожежних вимог. Основними причинами лиха є: відсутність безпечної протипожежної відстані від дерев’яних стін, перекриття будинків до печей чи димарів, поява у їх цегляній кладці тріщин, надмірне перегрівання або залишення без нагляду опалювальних приладів, розміщення впритул до них дров, занавісок, меблів тощо, випадіння жарин з топкових дверцят печей, користування саморобними електрообігрівачами.  

Відповідальність за хибні виклики екстрених служб

одня на лінію екстреного виклику «101» надходить велика кількість дзвінків. Але буває й так, що дзвінки на цей номер стають приводом для пустощів та недолугих жартів. Подібні виклики трапляються доволі часто, на гарячу лінію надходить чимало неправдивих повідомлень, про «уявні» події, яких на справді не відбувалося. На ці хибні виклики залучаються чергові караули ДСНС, техніка. Даремно витрачаються значні матеріальні ресурси, затрачається безцінний час…

Обговорення проєкту Закону України від 14.07.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони»

З метою залучення громадськості до формування проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони» та підготовки і подання узагальненої інформації з цього питання у встановленому порядку до Верховної Ради України, Ніжинським  районним управлінням Головного управління ДСНС України у Чернігівській області на території громади були проведені робочі зустрічі на яких були присутні члени громадських організацій, місцевих та добровільних пожежних команд. Під час зустрічі було обговорено проєкт  Закону України від 14.07.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони», а також створення умов для подальшого розвитку громадського руху добровільної пожежної охорони України.

До уваги мешканців та гостей громади!

Законодавством України заборонено самовільне випалювання сухої рослинності, а за порушення цієї вимоги Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та від 15 тис. 300 грн до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Центри безпеки – майбутнє територіальної громади!

За статистикою, понад 40 % усіх пожеж відбуваються у сільській місцевості. Під час таких пожеж гинуть люди, отримують значні ушкодження оселі та майно громадян, а господарства зазнають чималих збитків. Найбільш гостро стоїть питання організації гасіння пожеж у місцевостях, де існує багато населених пунктів, до яких перший пожежно-рятувальний підрозділ може прибути тільки через значно триваліший час, ніж нормативні 20 хвилин. Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 № 333-р, відносить до основних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня (об’єднаних територіальних громад) забезпечення гасіння пожеж, вальних підрозділів, а також розвиток добровільного пожежного руху у всіх населених пунктах Бахмацької територіальної громади.

Упродовж минулого тижня підрозділами ДСНС України врятовано 103 людини та ліквідовано 930 пожеж

Упродовж минулого тижня (з 07.02 по 13.02) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Активна превентивна робота серед населення, аби попередити загибель та травмування громадян на кризі

   Рятувальники Ніжинського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області кожного дня проводять рейди з мешканцями Ніжинського району. Працівники ДСНС розповідають про небезпеку, до якої може призвести нехтування правилами безпеки, та наголошують на тому, що потрібно робити в такій ситуації. Також мешканцям вручаються інформаційні листівки.