Щоб запобігти нещасним випадкам на воді, купатися краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Перебувайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

   Не можна пірнати у воду в невідомих місцях та після тривалого перебування на сонці. Не влаштовуйте небезпечні ігри на воді. Не підпливайте під тих, хто купається, не хапайте їх за ноги, не "топіть", не подавайте хибні сигнали про допомогу.

   Будьте обережними при плаванні на надувних матрацах або іграшках! Вітром або плином їх може віднеси далеко від берега, із них може вийти повітря і вони втратять плавучість. Не купайтеся і не пірнайте у воду у незнайомих та спеціально необладнаних місцях. Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу. Уникайте води зі швидкою течією.

   Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Не заходьте у воду в нетверезому стані. Постійно стежте за поведінкою дітей біля води. Контролюйте ігри дітей навіть на мілководді, бо вони можуть під час веселощів упасти й захлинутися.

   У міжсезоння, коли спостерігається перепад температур і води, купатися небезпечно. Вода ще не прогрілася до потрібного мінімуму (+ 180 С), і тих, хто необачно кидається у воду, підстерігає судома. Якщо судома звела м’язи кисті, треба міцно стиснути руку в кулак, зробити нею різкий рух убік, а потім розкрити кулак. У разі судоми м’язів стегон обхопіть ногу з внутрішнього боку гомілки (біля кісточки за підйом) і, зігнувши в коліні, із силою відтягніть ногу рукою назад до спини. Якщо судома схопила у ділянці живота, переверніться на спину і, утримуючи тіло на поверхні води, рухами рук підтягніть коліна до живота, а потім випростайте ноги.


 

Ніжинське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області